Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce

...istotą jawny kod

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

TDTS - rok szkolny 2019/20

Email Drukuj PDF

Twoje Dane - Twoja Sprawa - X edycja programu

W roku szkolnym 2019/2020 bierzemy udział w X edycji programu "Twoje dane - Twoja sprawa". Program realizowany jest od 2009 r. pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministra Edukacji Narodowej. Nasza szkoła uczestniczy w nim od 2015 r. Uważamy że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie, a przede wszystkim wpłynie na budowanie właściwego wizerunku w sieci. Uczniowie naszej szkoły zgodnie z harmonogramem zadań uczestniczyli w zajęciach z wychowawcami i koordynatorem programu w cyklu lekcji na temat "Chroń swój wizerunek w sieci", podczas których mieli okazję dowiedzieć się, czym są dane osobowe oraz jakich zasad należy przestrzegać, aby je chronić. Na lekcjach plastyki pod kierunkiem Pani Marii Szeremety oraz  w  domu uczniowie przygotowali ciekawe plakaty o ochronie danych osobowych. Sposób realizacji tematu oraz strona artystyczna prac zasługują na pochwałę i uznanie. Wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni za pomysłowość i zaangażowanie w program Twoje Dane - Twoja Sprawa.

 

W dniu 7 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ochrony Danych Osobowych. Z tej okazji odbyła się akademia podczas której uczniowie z klasy II i III pod okiem koordynatora programu Pani Haliny Bogdan oraz wychowawczyni klasy III Pani Haliny Makarskiej zaprezentowali pełne humoru scenki, przejmujące i pouczające przedstawienie,  piosenki oraz wiersze o tematyce związanej z ochroną danych osobowych, prywatnością i bezpieczeństwem w Internecie. Wykonane przez uczniów klasy VII i VIII i wyeksponowane plakaty o ochronie swoich danych i ochronie prywatności dodawały akademii nastroju powagi i zachęcały do refleksji. Obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych zakończono drużynowym interaktywnym konkursem wiedzy przygotowanym za pomocą aplikacji Bamboozle.

 

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Rzeszów
pozostało do końca wakacji
Dzisiaj jest
Piątek
3 kwietnia 2020
Imieniny obchodzą
Antoni, Cieszygor, Jakub, Pankracy, Ryszard
Do końca roku zostało
273 dni

RODO

IOD w szkole: Łukasz Brymora

email: lukasz.brymora@o2.pl

Licznik odwiedzin

Odsłon : 152725

Bezpieczna szkoła +

Sponsor

UODO DZIECIOM

Uczestniczymy w X edycji Programu

Uniwersytet Dzieci

Czytamy dzieciom


© 2010 Szkoła Podstawowa w Dylągówce Wszelkie prawa zastzreżone