Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce

...istotą jawny kod

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start O szkole

Informacje o szkole

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Dylągówce w obecnym budynku rozpoczęła działalność w roku szkolnym 1965/66. Budynek szkoły powstał na posiadłościach ziemskich Jędrzejowiczów, dawnych właścicieli wsi. Pierwszym kierownikiem nowo wybudowanej szkoły był Aleksander Sieńko.

Na przestrzeni lat budynek szkoły został rozbudowany i gruntownie zmodernizowany. W 1981 roku oddano do użytku salę gimnastyczną, a w 1998 roku zaplecze kuchenne. W latach 2002 - 2004 wymieniono stolarkę okienną, stolarkę drzwiową i pokrycie dachu, docieplono ściany i położono nową elewację. Wykonano nowoczesną kotłownię gazową wraz z nową instalacją c. o. oraz schludne łazienki i szatnie uczniowskie. Dokonano również odnowienia podłóg w klasach i na korytarzach.

ROK SZKOLNY  2017/18 w naszej szkole uczy się 85 uczniów w klasach I - VII,  w oddziale przedszkolnym jest 26 dzieci, do punktu przedszkolnego uczęszcza 24 dzieci.

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do pilotażu programowania i napisaliśmy dwie  innowacje pedagogiczne i  z wielką przyjemnością KODUJEMY! Już  wkrótce programowanie będzie obowiązkowo prowadzone, ponieważ wejdzie do podstawy programowej. Uprzedzają fakty my naukę programowania prowadzimy już od klasy I do VI. Młodsze klasy poznały język KODU i potrafią stworzyć prostą grę korzystając z Kodu Game Lab. Starsi uczniowie programują w Kodu Game oraz w Scratchu. Ciekawym doświadczeniem był dla uczniów Tydzień z Robopaczką. Programowaliśmy mBota w języku Scratch i wprawialiśmy go w ruch, powodowaliśmy zmianę dźwięku i świateł. Z wielkim żalem pakowaliśmy go do paczki z powrotem i odsyłaliśmy do firmy Trobot.

Inne ciekawe wydarzenia:

1. Z inicjatywy Pani Beaty Kądziołki  oraz księdza proboszcza Jana Caga uczniowie z klasy VI włączyli się do akcji Misyjni kolędnicy i przeprowadzili wśród mieszkańców naszej miejscowości zbiórkę pieniędzy na budowę studni w Sudanie.

Z historii szkoły na uwagę zasługują następujące wydarzenia:

  • 16 X 2004 r.  - uroczystość nadania imienia Polskiego Czerwonego Krzyża
  • 19 XI 2005 r. - uroczystość poświęcenia Sztandaru Szkoły
  • 24 X 2009 r.  - uroczystość sadzenia "Dębów 90 lecia" w 90 rocznicę PCK i 5 rocznicę nadania imienia szkole.

Szkoła od roku szkolnego 1995/96 objęta jest patronatem Rady Pań działającej przy Zarządzie Głównym Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie.

Nasza szkoła - galeria

 

do końca roku szkolnego
Dzisiaj jest
Czwartek
7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało
25 dni

Microsoft Teams

RODO

IODO w szkole: Kamil Kędzierski

email: iod@hyzne.pl

English Teaching

Realizujemy Projekt

MAGIC ENGLISH

w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

Polub nas na facebooku

CoolPolub nasSmile

Licznik odwiedzin

Odsłon : 426924

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Czytamy dzieciom


© 2010 Szkoła Podstawowa w Dylągówce Wszelkie prawa zastzreżone