Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce

...istotą jawny kod

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start O szkole

Informacje o szkole

Email Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Dylągówce w obecnym budynku rozpoczęła działalność w roku szkolnym 1965/66. Budynek szkoły powstał na posiadłościach ziemskich Jędrzejowiczów, dawnych właścicieli wsi. Pierwszym kierownikiem nowo wybudowanej szkoły był Aleksander Sieńko.

Na przestrzeni lat budynek szkoły został rozbudowany i gruntownie zmodernizowany. W 1981 roku oddano do użytku salę gimnastyczną, a w 1998 roku zaplecze kuchenne. W latach 2002 - 2004 wymieniono stolarkę okienną, stolarkę drzwiową i pokrycie dachu, docieplono ściany i położono nową elewację. Wykonano nowoczesną kotłownię gazową wraz z nową instalacją c. o. oraz schludne łazienki i szatnie uczniowskie. Dokonano również odnowienia podłóg w klasach i na korytarzach.

ROK SZKOLNY  2017/18 w naszej szkole uczy się 85 uczniów w klasach I - VII,  w oddziale przedszkolnym jest 26 dzieci, do punktu przedszkolnego uczęszcza 24 dzieci.

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do pilotażu programowania i napisaliśmy dwie  innowacje pedagogiczne i  z wielką przyjemnością KODUJEMY! Już  wkrótce programowanie będzie obowiązkowo prowadzone, ponieważ wejdzie do podstawy programowej. Uprzedzają fakty my naukę programowania prowadzimy już od klasy I do VI. Młodsze klasy poznały język KODU i potrafią stworzyć prostą grę korzystając z Kodu Game Lab. Starsi uczniowie programują w Kodu Game oraz w Scratchu. Ciekawym doświadczeniem był dla uczniów Tydzień z Robopaczką. Programowaliśmy mBota w języku Scratch i wprawialiśmy go w ruch, powodowaliśmy zmianę dźwięku i świateł. Z wielkim żalem pakowaliśmy go do paczki z powrotem i odsyłaliśmy do firmy Trobot.

Inne ciekawe wydarzenia:

1. Z inicjatywy Pani Beaty Kądziołki  oraz księdza proboszcza Jana Caga uczniowie z klasy VI włączyli się do akcji Misyjni kolędnicy i przeprowadzili wśród mieszkańców naszej miejscowości zbiórkę pieniędzy na budowę studni w Sudanie.

Z historii szkoły na uwagę zasługują następujące wydarzenia:

  • 16 X 2004 r.  - uroczystość nadania imienia Polskiego Czerwonego Krzyża
  • 19 XI 2005 r. - uroczystość poświęcenia Sztandaru Szkoły
  • 24 X 2009 r.  - uroczystość sadzenia "Dębów 90 lecia" w 90 rocznicę PCK i 5 rocznicę nadania imienia szkole.

Szkoła od roku szkolnego 1995/96 objęta jest patronatem Rady Pań działającej przy Zarządzie Głównym Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie.

Nasza szkoła - galeria

 

do końca roku szkolnego
Dzisiaj jest
Piątek
14 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Bazylid, Bazylis, Eliza, Justyn, Justyna, Ninogniew, Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało
201 dni

Microsoft Teams

RODO

IODO w szkole: Kamil Kędzierski

email: iod@hyzne.pl

English Teaching

Realizujemy Projekt

MAGIC ENGLISH

w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

Polub nas na facebooku

CoolPolub nasSmile

Licznik odwiedzin

Odsłon : 473795

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Czytamy dzieciom


© 2010 Szkoła Podstawowa w Dylągówce Wszelkie prawa zastzreżone