Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce

...istotą jawny kod

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Szkoła tętni życiem ...2023/24

Email Drukuj PDF

"Postcards from London" - konkurs rozstrzygnięty

W dniu 5 grudnia 2023 r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs z języka angielskiego, który skierowany był do uczniów i uczennic klas III. Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu pocztówki z Londynu, oraz zapisaniu w języku angielskim krótkich pozdrowień i informacji o pobycie w tym mieście. Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Magic English” realizowanego w ramach ścieżki English Teaching Activities Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Na konkurs wpłynęło 13 pocztówek ze szkół z terenu gminy oraz 13 kartek od uczniów organizatora. Wszystkie konkursowe pocztówki były staranne, pomysłowe i ciekawe, a wystawa wzbudza duże zainteresowanie społeczności szkolnej. Zarówno szata graficzna jak i treść zredagowana na odwrocie pocztówek były kryterium oceny i przyznania czołowych miejsc i wyróżnień, które prezentują się następująco:  I miejsca: Mia Pociask, Lena Dykiel, Rozalia Snopek; II miejsca: Kinga Dziura, Gabriel Dubaj, Daria Trzyna, Katarzyna Kaniuch; III miejsca: Radosław Ossoliński, Antonina Ziaja, Małgorzata Paluch, Hanna Ścipień; wyróżnienia: Mikołaj Dubaj, Lena Kurpyta, Julia Gliwa, Judyta Lis, Martyna Szydełko, Wiktor Bukała, Alan Paściak, Wiktor Dziak, Urszula Pietryka, Karolina Trzyna, Nina Mazurkiewicz. Nagrody konkursowe i upominki pochodzą m.in. od wydawnictw: Oxford University Press oraz Macmillan. Wszystkim nauczycielom – opiekunom oraz uczestnikom bardzo serdecznie gratuluję i zapraszam do brania udziału w kolejnych konkursach z języka angielskiego. Organizator Halina Bogdan

Mikołajkowa wycieczka

W dniu dzisiejszym, czyli 5 grudnia, klasa trzecia była na wycieczce mikołajkowej w Hadlach Szklarskich. W planie wyjazdu uczniowie mieli wiele atrakcji: jazdę na łyżwach, grę w kręgle oraz warsztaty robienia pizzy i jej konsumpcję. Mikołajom z klasy 3 dopisywał dobry humor. Największą atrakcją dla dzieci okazało się lodowisko. Wielu z nich po raz pierwszy stawiało pierwsze kroki w łyżwach na lodzie, ale dzięki niesamowitej odwadze, ogromnemu samozaparciu i wytrwałości udało im się opanować tę trudną sztukę jazdy i na tyle ją polubić, że już myślą o następnej wyprawie na łyżwy.  Gra w kręgle również była dla trzecioklasistów nowym doświadczeniem. Początkowo wiele rzutów kulą było „spalonych”, lecz z każdym kolejnym i kolejnym było coraz lepiej a młodzi gracze odkryli, że na osiągnięcie dobrego wyniku wpływa skupienie i precyzja. Wycieczka była dla wszystkich niesamowitą przygodą, pełną wrażeń i ciekawych doznań. Każdy uczeń wrócił zadowolony i uśmiechnięty. Wspólna gra w kręgle, robienie pizzy, jazda na łyżwach, wspólna podróż - jednym słowem miło spędzony czas z pewnością zaowocuje w postaci wielkich przyjaźni i koleżeństwa w klasie.

Andrzejki

Andrzejki to magiczny dzień wróżb, zabawy, tańca, radości. W tym roku obchodziliśmy andrzejki w dniu 28 listopada. Tego dnia uczniowie i uczennice naszej szkoły próbowali dowiedzieć się co ich czeka w najbliższej przyszłości. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły każdego w świat magii. Wszyscy bawili się naprawdę wyśmienicie. Mamy nadzieję, że andrzejkowa fantazja i kabała spełni się każdemu , kto tego pragnie.

Dzień Misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji w dniu 24.11.2023 r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły się do znanych misiowych przebojów. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Dzień Praw Dziecka

20 listopada obchodzony jest Dzień Praw Dziecka. To święto dzieci, które w szczególny sposób zwraca uwagę na ich prawa. Nasza Szkoła przystąpiła do akcji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. 20 listopada przypada także dzień uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Wspólnie z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne w naszej placówce. Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia dzieci i  nauczyciele placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Wyróżnienia w konkursie

Uczennice klasy III: Daria Trzyna, Lena Kurpyta, Julia Gliwa otrzymaly wyróżnienia w I konkursie plastyczno - fotograficznym "Dary lasu malowane światłem lub pędzlem" organizowanym przez Nadleśnictwo Dynów. W galerii znajdują się zdjęcia dwóch  wyróżnionych prac, uczennic: Julii i Darii. Gratulujemy!

Z wizytą w bibliotece

15 listopada klasa III odwiedziła Filię biblioteczną w Dylągówce. Uczniowie udział w zajęciach czytelniczych na temat: Zwierzęta w literaturze dla dzieci. Pani Monika zorganizowała wystawę z książkami o tematyce zwierzęta. Pokrótce omówiła treść niektórych z nich, a także odczytywała fragmenty, zachęcając w ten sposób do wypożyczenia i przeczytania ich. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki o zwierzętach. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali zakładki do książek.  Uczestniczyli też w zabawie: Zgadnij jakim jestem zwierzęciem?, w której wykazały się dużą wiedzą i logicznym myśleniem odgadując sprawnie wszystkie zwierzęta. A na koniec wizyty za aktywny udział w zajęciach wszyscy otrzymały słodkie upominki oraz zagadki i łamigłówki o zwierzętach.

Nasze modne kapelusze!

Uczniom klasy II bardzo spodobała się lektura ,,Kapelusz Pani Wrony” Danuty Parlak, a zwłaszcza elegancja głównej bohaterki. Postanowili naśladować ją i wykonali kapelusze według swoich pomysłów, częściowo wzorując się na kapeluszu Pani Wrony, który pochodził prosto z Paryża. Wszyscy z zaangażowaniem zabrali się do pracy i wykonali piękne nakrycia głowy, ciekawie je ozdabiając. Wielka była radość uczniów z końcowych efektów swej pracy.

Niepodległa! Tak świętowaliśmy.

W dniu 10 listopada, tuż przed Dniem Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta i zarazem wzruszająca akademia,  którą przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem swego wychowawcy pana Macieja Kawalca. Wysłuchaliśmy śpiewu znanych pieśni przy akompaniamencie akordeonu oraz recytacji wspaniałych patriotycznych wierszy, którym towarzyszył bardzo piękny podkład muzyczny grany  na dzwonkach chromatycznych przez Pawła. Zaprezentowana część artystyczna w liryczny, podniosły i jednocześnie bardzo zrozumiały sposób  przybliżyła nam tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał aż 123 lata oraz przybliżyła nam wzruszenie i radość po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Pięknie też prezentowała się okolicznościowa tablica przygotowana przez panią Barbarę Starzak,  na której zaprezentowano postacie historyczne mające ogromne znaczenie w tych wydarzeniach i którym zawdzięczamy dzisiejszą WOLNOŚĆ! A na koniec całej uroczystości przy dźwiękach akordeonu, na którym przygrywał Maciej, wszyscy zaśpiewaliśmy kilka pieśni patriotycznych.

obejrzyj na YouTube

Bezpieczna droga do szkoły

10 października 2023 r. w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z dzielnicowym Przemysławem. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych pieszo, na rowerze, a na życzenie dzieci także na rolkach, hulajnodze i deskorolce. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Cała dyskusja zakończyła się obejrzeniem filmu na poruszane powyżej tematy, a aa zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

 

Godzina dla Młodych Głów

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie profilaktycznym "Godzina dla MŁODYCH GŁÓW" opracowanym przez Fundację UNAWEZA. Program ma na celu wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli i nauczycielek w działaniach z obszaru profilaktyki zdrowia psychicznego podejmowanych według określonych scenariuszy, których zadaniem jest otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym. Tematyka warsztatów w pierwszym półroczu  obejmować będzie pierwszą pomoc psychologiczną, natomiast w drugim półroczu skupi się na higienie cyfrowej oraz bezpieczeństwie w sieci. Przystępując do programu chcemy w jeszcze większym stopniu niż dotychczas wesprzeć uczniów w dbaniu o własny dobrostan psychofizyczny.

Dynia w roli głównej

31.10.202r. dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały niezwykłe warzywo, którym jest dynia. W tym dniu wszystko miało kolor, smak i wygląd tej pękatej pani. Dzieci próbowały dyni i jej przetworów i dań. Odbyły się także dyniowe zabawy ruchowe przy piosence „Dynia jak bania” oraz zabawy z pokazywaniem: „Rośnij dynio”, a podczas zajęć plastycznych dzieci wyklejały dynie bibułą. Największą atrakcją było pozowanie do zdjęć w dyniowej aranżacji i fotobudce specjalnie przygotowanej na ten cel przez panie z punktu przedszkolnego. Ten dzień przyniósł wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń, radości i zabawy. Paniom z Punktu Przedszkolnego gratulujemy pomysłu.

Stacja główna Rzeszów i odjazd Przemyśl!

To była wycieczka inna niż wszystkie! 24 października klasa szósta i siódma wzięły udział w edukacyjnej wycieczce do Przemyśla. Najważniejszym celem tej wyprawy była nauka korzystania z publicznych środków komunikacji. Z Dylągówki wyjechaliśmy autobusem PKS. Natomiast z Rzeszowa do Przemyśla i z powrotem podróżowaliśmy pociągiem regionalnym. Uczniowie samodzielnie dokonywali zakupu biletów, zarówno u kierowcy jak i w kasie biletowej. Właściwie także musieli zachować się w pociągu, czy w autobusie wobec współpasażerów,  jak również wobec kontrolerów i okazać mu swój bilet i legitymację szkolną. Przemyśl przywitał nas piękną pogodą. Zwiedziliśmy Rynek, Muzeum Ziemi Przemyskiej, obejrzeliśmy panoramę Przemyśla. Byliśmy także na Zamku Kazimierzowskim i w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dużą atrakcją było też poszukiwanie przemyskich niedźwiadków. Zwieńczeniem dnia pełnego atrakcji i emocji były pierogi kresowe w restauracji Cuda Wianki, które bardzo wszystkim smakowały. Nieco zmęczeni i bardzo zadowoleni wróciliśmy wieczorem autobusem kursowym Rzeszów-Grzegorzówka.

2023!AKCJA Sprzątanie Świata - certyfikat

Nasza szkoła uczestniczyła w tegorocznej 30 Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy III.

60-lecie SIM PCK w naszej szkole

Dzisiaj, 20.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji przypadającej w tym roku 60 rocznicy powstania ruchu Społecznych Inspektorów Młodzieżowych PCK. Z tej też okazji gościliśmy  Dyrektor Generalną PCK, Panią Katarzynę Mikołajczyk wraz z mężem Michałem, którzy swoja działalność  w PCK rozpoczęli właśnie w strukturach SIM.  Należy dodać, że pierwsze Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych (SIM) powstały tu, na Podkarpaciu, a dokładnie w Rymanowie Zdroju. SIMy to najbardziej aktywni członkowie ruchu młodzieżowego, którzy realizują wolontariat w każdym obszarze działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród obecnych na sali byli przedstawiciele Podkarpackiego Okręgu PCK na czele z dyrektorem Panem Maciejem Maruszakiem oraz przedstawiciele władz samorządowych Gminy Hyżne na czele z  Wójtem Gminy Panem Bartłomiejem Kuchtą, Prezes Okręgu Rzeszowskiego PCK Pan Marek Pawełek.  Swoją obecnością zaszczycili nas także: sołtys wsi Pan Leszek Ślemp, przewodnicząca KGW Pani Alicja Flis, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Halina Mularz. Wśród obecnych przedstawicieli PCK na szczególną uwagę zasługuje Pan Eugeniusz Taradajko, były dyrektor PO PCK, który jest inicjatorem dzisiejszej uroczystości i wielkim przyjacielem naszej szkoły. Należy dodać, że jako  pierwszy złożył nam propozycję, aby nasza szkoła nosiła zaszczytne imię Polskiego Czerwonego Krzyża. Część artystyczną, której tematem było uświadomienie nam na czym polega prawdziwe człowieczeństwo przygotowała i przedstawiła klasa VII i VIII pod kierunkiem Pani Jolanty Kmiotek. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości zasadzone zostały przy naszej szkole kolejne dęby pamięci oraz sosna czarna i tak nasza aleja pamięci wzbogaciła się o trzy nowe drzewa.

Dzień Papieski

W kolejną rocznicę wyboru Św. Jana Pawła II na papieża odbył się w naszej szkole uroczysty apel, na którym uczniowie klasy VII zaprezentowali część artystyczną. Jej treścią była droga Karola Wojtyły do Watykanu,  a potem do świętości. Z towarzyszeniem gitary uczniowie zaśpiewali kilka pieśni, w tym ulubioną Barkę naszego rodaka. u Również na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka tematyczna.

Czyste powietrze jest w naszym interesie

Dzisiaj, tj. 16.10.2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Czyste powietrze jest w naszym interesie" w ramach kampanii na rzecz kształtowania odpowiedzialnych postaw społecznych w kontekście troski o czyste powietrze dla społeczności Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego. Kampanię dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. W warsztatach udział wzięli uczniowie z klas 1 - 7 którzy pogłębili swoja wiedzę na temat: odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii, skąd pochodzą zanieczyszczenia w powietrzu i ich zagrożenia dla zdrowia człowieka, jak sprawdzać jakość powietrza. Podczas warsztatów uczniowie mieli m.in.  możliwość zbadania jakości  powietrza w klasie, za pomocą energii pochodzącej z paneli słonecznych mogli poruszać robotami, rozpoznawali drzewa po liściach oraz na zakończenie grali w grę planszową, sprawdzając w ten sposób jak dużo zapamiętali z tej cennej lekcji ekologii.

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy VI pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Marii Szeremeta z tej okazji przygotowali część artystyczną, w której w sposób żartobliwy, nieco groteskowy przedstawiony został odwieczny problem wszystkich uczniów i nauczycieli „brak chęci do nauki”. W swoim przedstawieniu uczniowie reklamowali i zachęcali do wykorzystania specjalne pomoce szkolne, dzięki którym dla nauczycieli i uczniów szkolne życie byłoby piękniejsze. Wśród cudownych narzędzi znalazły się: różowe okulary dla znerwicowanych uczniów i nauczycieli, młotek do wbijania wiedzy, oraz „przepuszczarka uniwersalna” szczególnie polecana na długie i nudne wykłady. Hitem jednak stały się tradycyjne rózgi, które w prezencie od klasy VI otrzymał każdy nauczyciel, z zaleceniem: „korzystać na każdej lekcji”. W programie klasy VI nie zabrakło też wierszy, piosenek i życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Na zakończenie były też piękne bukiety wrzosów i ciepłe słowa od Rady Rodziców. Nad przebiegiem uroczystości czuwała nasza Pani Dyrektor Agnieszka Rożek, która również złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne życzenia oraz tradycyjnie przy okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczyła nagrody i nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym. Uroczystość uświetnili swoją obecnością nauczyciele-emeryci oraz rodzice.

Kolorowy i radosny świat przedszkolaków

W dniu 6.10.2023 r. przedszkolaki z OP i PP wyjechały do Centrum Rozrywki i Zabawy „Kolorowy Świat” w Rzeszowie. Dzieci bawiły się wyśmienicie spędzając aż 2 godziny na wesołej zabawie. Największą frajdą okazała się możliwość niezliczonej ilości zjazdów na dmuchanej zjeżdżalni. Wielką atrakcją były również liczne tory przeszkód, labirynty, baseny z piłeczkami, trampoliny. Najmłodsi mogli skorzystać ze specjalnej strefy wyposażonej w ogromną ilość zabawek. Po tak szalonym i przepełnionym rozrywką dniu, zmęczone, ale w pogodnych nastrojach, dzieci wróciły do szkoły.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Obchody Października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zaczęliśmy z przytupem.  2 października do Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego zawitali goście z bajki "Czerwony Kapturek", był to Wilk i Czerwony Kapturek.  Pod koniec wizyty najodważniejsi zrobili sobie nawet zdjęcie z groźnym wilkiem i Czerwonym Kapturkiem.  A za tydzień zaprezentują się koleni bohaterowie bajek.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

Dzień Chłopaka w naszej szkole nie tylko miał smak słodkiego lizaka, którego dostał każdy mężczyzna podczas okolicznościowego apelu z przebojem "Chłopaki nie płaczą" w tle. Dziewczęta z SU  odśpiewały radośnie sto lat, złożyły najserdeczniejsze życzenia  oraz zorganizowały dyskotekę. Miłe niespodzianki i małe prezenty przygotowały także dziewczęta z poszczególnych klas dla swoich chłopaków. Były m.in. medale i długopisy dla super chłopaków, zabawki i słodycze. Te małe upominki stanowiły dodatkową atrakcję i pamiątkę tego miłego dnia w szkole.

Nasi mistrzowie lekkoatletyki

W czwartek 28. września w Szkole Podstawowej w Brzezówce odbyły się gminne szkolne zawody w wieloboju lekkoatletycznym. W zawodach wzięły szkoły z terenu naszej gminy, a konkurencje rozgrywane były w czterech kategoriach. W trzech z nich zwyciężyli nasi uczniowie!. W kategorii chłopców starszych zwyciężył Kacper Socha z klasy VIII. W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewczyn najlepsza była Nikola Mocha. W kategorii chłopców młodszych najlepszy wynik należał do Macieja Bator z klasy V, a w kategorii dziewczyn Zuzanna Mularz z klasy VI  zajęła trzecie miejsce.

Sprzątanie świata łączy ludzi

Dzisiaj, 27.09  klasa 3 w ramach akcji "Sprzątania Świata" wybrała się wraz z wychowawczynią oraz nauczycielem wspomagającym do pobliskiego lasu zwanego potocznie Gajem. Decyzja o posprzątaniu tego uroczego, małego zagajnika zapadła podczas wcześniejszej pieszej wycieczki edukacyjnej, kiedy to dzieci zamiast skupić się na obserwacji i podziwianiu przyrody musiały uważać aby nie potknąć się na butelce czy puszcze po napoju. Zaopatrzeni w rękawiczki i worki trzecioklasiści dzielnie i z wielkim poświęceniem pozbierali wszystkie pozostawione w lesie śmieci. W ciągu 1 godziny lekcyjnej uzbierali cztery 120 l worki odpadów. Większość stanowiły szklane i plastikowe butelki oraz puszki po napojach. Mamy nadzieję, że las na zawsze już będzie czysty.

Wioska smerfów - warsztaty artystyczne w OP

W piątek 22.09.2023 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty artystyczne pt. "Wioska smerfów", podczas których dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami robiły wszystkim dobrze znane smerfy. Na wystawie w szkole można podziwiać każdego ze smerfów. Jest nawet Klakier, postrach niebieskich stworków. Dziękujemy wychowawczyni Oddziału Przedszkolnego pani Lucynie oraz wszystkim Rodzicom za wspaniałą pracę twórczą, zaangażowanie oraz wspólny czas spędzony z dziećmi. To był naprawdę smerfny dzień.

Wycieczka do Rzeszowa

Jedziemy na wycieczkę i bierzemy …. humor w teczkę

W dniu 22.09.2023 r. klasy 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami były na wycieczce w Rzeszowie. Ktoś pomyśli, nic wielkiego. Tymczasem był to dzień pełen niesamowitych wrażeń i niespodzianek. Najpierw obejrzeliśmy spektakl „Czterej muzykanci z Bremy” w Teatrze Maska. Teatralna adaptacja znanej baśni braci Grimm bardzo się młodym widzom podobała. Siedząc w pierwszych rzędach, tuż przy scenie, byli w bliskim kontakcie z aktorami, głaskali zwierzątka, wskazywali im drogę i służyli swoimi radami. Jednym słowem byli bardzo aktywnymi i mocno zaangażowanymi widzami. Fabuła, muzyka, lalki, scenografia i kostiumy w tym przedstawieniu wszystkich zachwyciły. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dobranocek, gdzie oglądaliśmy bohaterów dawnych dobranocek i filmów animowanych dla dzieci, tych bardzo znanych i do dziś oglądanych, takich jak: Bolek i Lolek, Smerfy, Reksio. Pełni wrażeń i nieco już głodni i zmęczeni poszliśmy do restauracji na Rzeszowskim Rynku i jedliśmy pyszną pizzę i popijaliśmy lemoniadą. W drodze do Rzeszowskich Piwnic zatrzymaliśmy się przy studni na Rynku na pamiątkową fotkę oraz zajrzeliśmy do jej środka. Co niektórzy zauważyli w niej żabę.  Zwiedzając Rzeszowskie Piwnice przeżyliśmy fascynującą podróż podziemną trasą, pełną niezwykłych legend oraz najciekawszych wydarzeń z dziejów miasta i regionu. Trasa przebiegała  przez 36 podziemnych pomieszczeń – piwnic i łączących je korytarzy – położonych od 0,5 metra do 10 metrów pod powierzchnią miejskiego Rynku. Musieliśmy pokonać około 130 schodów, rozwiązywać różne łamigłówki, za które otrzymywaliśmy wirtualne złote dukaty, dzięki którym mogliśmy się wydostać na powierzchnię ziemi. Ostatnią atrakcją tego dnia były wspólne lody, które bardzo wszystkim smakowały i ostudziły nieco i nas i nasze emocje, które towarzyszyły nam tego dnia. Podsumowując, choć to tylko wycieczka do Rzeszowa, była bardzo udana. Wycieczka została współfinansowana ze środków pozyskanych z Programu English Teaching na realizację projektu “Magic English” w klasie 3.

Zebranie z rodzicami

Pamiętamy o victorii wiedeńskiej

„Venimus, vidimus, Deus Vicit”/ Przybyliśmy, zobaczyliśmy, Bóg zwyciężył / – tymi słowami Jan III Sobieski przesłał papieżowi wieść o zwycięstwie nad Turkami pod Wiedniem dnia

12 września 1683 roku, czyli 340 lat temu. Król polski pokonał wojska wielkiego wezyra tureckiego Kara Mustafy, które zagrażały Austrii, a być może całej Europie. Polska nazywana była w XVII wieku przedmurzem chrześcijaństwa.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W środę w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na wspólnym spotkaniu. Nie zabrakło „chwytliwych” obietnic - zdjęcie dyżurów szkolnych, dnia bez jedynki czy większej ilość dyskotek szkolnych. Nad całością wyborów czuwali: opiekun samorządu Pan Maciej Kawalec oraz komisja w składzie Sabina Krzywonos, Nikola Mocha, Kinga Trzyna oraz Zuzanna Mularz.  Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami społeczności szkolnej do Samorządu przeszło siedem osób z największą ilością głosów: Kacper Gajewski, Marcel Rożek, Julia Tadla, Milena Pałac, Magdalena Duć, Lena Kiszka oraz Magdalena Bysiek Teraz to Oni - zwycięzcy wybiorą między sobą przewodniczącego, zastępcę, sekretarza i skarbnika, a także przewodniczących poszczególnych sekcji. Wyniki już niebawem.

Rodzina Ulmów błogosławiona

W niedzielę 10 września 2023 r. w Markowej odyła się beatyfikacja Rodziny Ulmów. W naszej szkole przygotowano okolicznościową gazetkę i włączono tą tematykę do lekcji z uczniami.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

W dniu 04.09.2023 r. oficjalnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024 w klasach 1-8. Podczas uroczystej akademii podziękowanie za 5 lat pracy na stanowisku dyrektora złożyli Pani Barbarze Pietryka i powitali nową dyrektor szkoły Panią Agnieszkę Rożek Wójt Gminy Pan Bartłomiej Kuchta oraz Rada Rodziców. Po uroczystym ślubowaniu do braci uczniowskiej przyjęci zostali pierwszoklasiści. W radosnych nastrojach i pełni zapału do pracy zaczynamy znowu nowy rok szkolny!

 

do końca roku szkolnego
Dzisiaj jest
Czwartek
7 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Agaton, Ambroży, Marcin, Ninomysł
Do końca roku zostało
25 dni

Microsoft Teams

RODO

IODO w szkole: Kamil Kędzierski

email: iod@hyzne.pl

English Teaching

Realizujemy Projekt

MAGIC ENGLISH

w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

Polub nas na facebooku

CoolPolub nasSmile

Licznik odwiedzin

Odsłon : 426940

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Czytamy dzieciom


© 2010 Szkoła Podstawowa w Dylągówce Wszelkie prawa zastzreżone