Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce

...istotą jawny kod

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Magic English - projekt ETAs

Magic English

Email Drukuj PDF

„Magic English” jest to projekt wyłoniony w konkursie Small Grants – edycja 2022. Autorem projektu jest Pani Halina Bogdan, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i j. angielskiego na I etapie edukacyjnym i w przedszkolu. W konkursie na projekt mogli wziąć udział wyłącznie autorzy listów intencyjnych złożonych do 31.01.2022 r., którzy uczestniczyli w jednym z dwóch szkoleń rekrutacyjnych: 19-20.03.2022 lub 26-27.03.2022 w Warszawie. English Teaching Activities (ETAs)  jest to dwuletnia ścieżka, która  łączy w sobie udział w szkoleniach (metodycznych oraz projektowych) z realizacją projektu i kierowana jest do nauczycieli języka angielskiego z publicznych przedszkoli i szkół podstawowych mieszczących się na wsiach. Projektem w rozumieniu Programu English Teaching jest realizacja ciekawego pomysłu na pozalekcyjne zajęcia z języka angielskiego, prowadzone w atrakcyjnej dla uczniów formie, w oderwaniu od podręczników, zeszytów, testowania i oceniana. Projekt ”Magic English” jest realizowany w naszej szkole od września 2022 r. i potrwa do grudnia 2023 r. z wyłączeniem wakacji. W projekcie bierze udział 13 uczniów, czyli obecna klasa 2. Nadrzędnym celem projektu jest nauka języka angielskiego w formie gier i zabaw językowych w oparciu o przygody P. Fogga, głównego bohatera książki J. Verne "W 80 dni dookoła świata" (J.Verne "Around the world in Eighty Days" wyd. Oxford, poziom starter). W trakcie trwania projektu będziemy czytać po kawałku książkę i "odwiedzimy" kilka krajów: Wielką Brytanię, Indie, Egipt, Chiny, Japonię, USA. Poznamy najważniejsze informacje o każdym z nich, m.in. takie jak: flaga, stolica, położenie (kontynent), tradycyjne jedzenie, charakterystyczne obiekty. Po "wizycie" w każdym z nich sporządzimy plakat, wykonamy kartkę pocztową, przygotujemy grę sprawdzającą poznany kraj. Podczas całego projektu wykonywać będziemy różne zadania. Poruszymy problem wielokulturowości i ochrony środowiska.

 

ZADANIA PROJEKTOWE - prezentacja


1. All about me

We made lappbooks about ourselves and presented ourselves in the classroom. It was fantastic lesson and a great experience when students spoke about themselves in very fluent English.

2.  My first Passport and ID card

To travel around the world we need passports and ID Cards. We made them!

3. Let's pack our suitcases!

We need suitcases to travel. In our suitcases we took: tickets, maps, money, passports, personal things.

4. Visit United Kingdom

Fhileas Fogg comes from The UK. First we have learnt few things about this interesting country, like national colours, capital, how many people live there. Here is the worksheet we work with.

5. Welcome to London

 


 

  

 

  

do końca roku szkolnego
Dzisiaj jest
Piątek
19 lipca 2024
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław
Do końca roku zostało
166 dni

Microsoft Teams

RODO

IODO w szkole: Kamil Kędzierski

email: iod@hyzne.pl

English Teaching

Realizujemy Projekt

MAGIC ENGLISH

w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

Polub nas na facebooku

CoolPolub nasSmile

Licznik odwiedzin

Odsłon : 484849

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Czytamy dzieciom


© 2010 Szkoła Podstawowa w Dylągówce Wszelkie prawa zastzreżone