SP w Dylągówce

...istotą jawny kod

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Szkoła tętni życiem

Email Drukuj PDF

Informacja z otwarcia ofert

w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na Sukcesywną dostawę produktów spożywczych do stołówki Szkoły Podstawowej im. PCK w DylągówceZapytanie ofertowe

Zaproszenie do składania ofert w postępowaniu o udzielenie zapytania

Szkoła Podstawowa im. PCK w Dylągówce zaprasza do składania ofert na przewóz gorących posiłków ze SP w Dylągówce dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Hyżne. Szczegóły zapytania w zakładce "Przetargi"

Wizyta w Sejmie

4 grudnia uczniowie klas IV - VIII naszej szkoły na zaproszenie Pani Poseł Ewy Leniart i Kancelarii Sejmu mieli przyjemność gościć w Sejmie. Poznali historię powstania Sejmu oraz wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Zwiedzili także najważniejsze sale sejmowe, obejrzeli  makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Największe wrażenia wywarła wizyta na galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Zwiedzanie Sejmu zakończyło się miłym akcentem - pamiątkowymi zdjęciami oraz poczęstunkiem. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałą wycieczkę.

Ogłoszenie o zamówieniu

Szkoła Podstawowa im. PCK w Dylągówce ogłasza przetarg na sukcesywną dostawę produktów spożywczych do stołówki szkolnej. Szczegóły w zakładce "Przetargi".

11 listopada

08.11.2019 r. odbyła się patriotyczno – edukacyjna uroczystość poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy III i VI przygotowali przedstawienie pt. „Pociąg do wolności”. Była to podróż przybliżająca historię utraty niepodległości i drogę do jej odzyskania. Poszczególne stacje symbolizowały najważniejsze wydarzenia historyczne: rozbiory, powstania, wojnę. Pasażerami były postacie historyczne, które swoim poświęceniem, bohaterstwem i wysiłkiem przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości i na stałe zapisały się w historię naszej ojczyzny.

"W świecie wyobraźni" - sukcesy

W dniu 8 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem odbyły się eliminacje konkursu ” LITERATURA I DZIECI  – W ŚWIECIE WYOBRAŹNI”. Ponizej przedstawiamy laureatów naszej szkoły.

Konkurs recytatorski.W kategorii II : III-V klasa

I Miejsce zdobyła Nikola Mocha uczennica Szkoły Podstawowej im. PCK w Dylągówce, tym samym zakwalifikowała się do II etapu tj. eliminacji rejonowych, które odbędą się 18 listopada 2019r. o godz. 9:00 w Lubeni.

W konkursie plastycznym.

W KATEGORII III; VI-VIII klasa
I MIEJSCE; Oliwia Trzyna
II MIEJSCE: Sebastian Zawora
II MIEJSCE: Julia Puchała
III MIEJSCE: Magdalena Borowiec
Wyróżnienie: Agnieszka Urbańska
Gratulujemy.

"Słodziakowe" czytanie

Uczniowie z naszej szkoły z klas 0 i I-III brali udział w akcji „Dnia Głośnego Czytania ze Słodziakami”, która w naszej szkole miała tytuł „Słodziakowe czytanie”. Dzieci spotkały się z tej okazji  w Sali Oddziału Przedszkolnego. Chętni uczniowie z klasy III czytali wybrane przygody Słodziaków młodszym kolegom. Wspólnie rysowali postacie Słodziaków, którymi udekorowały drzewko.  Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców, którzy chętnie i codziennie czytali i malowali zarówno w domu jak i w szkole. Z ogromnym zaangażowaniem codziennie zdobywały naklejki do Dzienniczka Postępów Czytania. Wykorzystywały postacie Słodziaków do wymyślania i urządzania codziennych spontanicznych zabaw i teatrzyków. Akcja ta integrowała grupę, stwarzała możliwość wspólnych zabaw, wymiany doświadczeń, przyniosła dzieciom dużo radości i satysfakcji. Dała możliwość wykazania się dzieciom umiejętnością czytania.

Wspólne odśpiewanie hymnu

W dniu 12 listopada poczet sztandarowy naszej szkoły oraz dzieci z OP wraz z nauczycielkami,  na zaproszenie Wójta Gminy Hyżne wzięły udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego, aby w koleją rocznicę odzyskania niepodległości pokazać, że jesteśmy jedną wspólna rodziną spod biało czerwonej flagi.

Dinozaury na wystawie!

Z przyjemnością informujemy, że dinozaury wykonane przez dzieci i rodziców z OP w ramach warsztatów organizowanych przez panią Lucynę Kawalec od listopada można już podziwiać w Urzędzie Gminy w Hyżnem.

Na następne stulecia. Drzewka pamięci.

W dniu 30.10.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce z inicjatywy Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK w Rzeszowie odbyła się Uroczystość Sadzenia Dębów oraz Sosny Pamięci na  100-lecie PCK.  Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu czerwonokrzyskiego, po czym odbyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III i VII, którą przygotowały panie Halina Bogdan i Beata Kądziołka. Tematem przewodnim występu uczniów była pomoc drugiemu człowiekowi. Następnie cała szkolna społeczność oraz przybyli goście udali się w uroczystym orszaku  za sztandarem szkoły na plac przyszkolny, gdzie odbyło się sadzenie drzewek. Żywe pomniki – kolejne na naszym terenie Dęby Pamięci mają w naszej szkole hrabina Maria Tarnowska, która była członkinią zarządu PCK już w okresie międzywojennym, hrabina Elżbieta Potocka z Łańcuta, wiceprzewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża Mężczyzn i Dam dla Galicji - żona Romana Potockiego przedostatniego Ordynata Łańcuta oraz Irena Prusicka – autorka tekstu hymnu czerwonokrzyskiego. Natomiast posadzona sosna jest wyrazem wdzięczności i pamięci dla wszystkich, którzy od stu lat niosą pomoc, edukują i ratują ludzkie życie pod znakiem Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

"Opowieści wąskotorowe" - sukcesy

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w KONKURSIE LITERACKIM „OPOWIEŚCI WĄSKOTOROWE DLA NIEPODLEGŁEJ 1904-2019.  Na konkurs do Gminnego Ośrodka Kultury w Hyżnem wpłynęło sześć prac. Nasi uczniowie uzyskali następujące nagrody:

I MIEJSCE:  Klaudia Kudła – uczennica Szkoły Podstawowej w Dylągówce

Tytuł pracy: „Ciuchcią po życie”

III MIEJSCE: Magdalena Borowiec – uczennica Szkoły Podstawowej w Dylągówce

Tytuł pracy: „Noc w tunelu”

WYRÓŻNIENIA:

Aleksandra Pietryka – uczennica Szkoły Podstawowej w Dylągówce

Tytuł pracy: „Lato z wąskotorówką”

Zuzanna Makarska – uczennica Szkoły Podstawowej w Dylągówce

Tytuł pracy: „Spotkanie w pociągu”

Julia Szary – uczennica Szkoły Podstawowej w Dylągówce

Tytuł pracy: „Podróż do cioci Heleny”

Nagrodzone i wyróżnione prace są opublikowane na stronie GOK Hyżne

Spotkanie z Filharmonią

W dniu 18.10.2019 odbyła się kolejna audycja muzyczna Filharmonii Podkarpackiej. Tym razem uczniowie mieli okazję poznać życiorys, najważniejsze kompozycje i ciekawostki z życia ojca Polskiej Opery Narodowej Stanisława Moniuszki, muzycznego patrona roku 2019.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 14 października 2019 roku w naszej szkole  odbyła się akademia z tej okazji. Na uroczystość przybyli nauczyciele i emeryci, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej glos zabrała Pani dyrektor Barbara Pietryka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły. W części artystycznej  uczniowie z klasy II i III pod kierunkiem pani Lucyny Król, pani Haliny Makarskiej oraz pani Haliny Bogdan tańcem, śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy nauczycieli i pracowników obsługi. Na zakończenie reprezentanci SU wręczyli słodkie upominki, natomiast uczniowie występujący w akademii  rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły laurki i róże.

Wizytacja Arcybiskupa

Dnia 10 października 2019 r. w naszej szkole gościliśmy w ramach wizytacji kanonicznej Abp. Adama Szala, Metropolitę Przemyskiego, oraz sekretarza ks. Łukasza Jastrzębskiego, Dziekana Dekanatu Błażowskiego ks. Jacka Rawskiego, Proboszcza  Parafii Dylągówka ks. Jana Caga. Uczniowie klas III, IV, VI, VII, VIII przedstawili montaż słowno-muzyczny pt. " W kręgu świętości ", który poświęcony był osobie Jana Pawła II i naszym dążeniom do świętości, w związku  ze zbliżającym się Dniem Papieskim.  Akademię przygotowała Pani Beata Kądziołka ww współpracy z Panią Haliną Makarską. Po skończonej części artystycznej Arcybiskup Adam Szal skierował słowo do naszych uczniów, którzy mieli także możliwość zdobycia oceny celującej z religii za poprawne rozwiązanie zagadek. Następnie Nasz Gość spotkał się z Gronem Pedagogicznym. Wizyta ta na długo zostanie w naszych sercach.

Powiatowy konkurs plastyczny

W dniu 05.10.2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. PCK w Dylągówce mieli zaszczyt odebrać nagrody za udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym  Stanisław Moniuszko - TWÓRCA POLSKIEJ OPERY NARODOWEJ zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę w Rzeszowie. Nagrody otrzymali:

JULIA PUCHAŁA KL.VII - I miejsce

OLIWIA TRZYNA KL. VII - II miejsce

KRYSTIAN IDZINIAK KL. VII - III miejsce.

Uczennica MAGDALENA BOROWIEC z KL. VII, za udział w konkursie również otrzymała zaproszenie na spotkanie.Pani Marii Szeremecie nauczycielce, która przygotowała uczniów do konkursu oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Dinozaury jak żywe!

 

4 października odbyły się zajęcia artystyczne w oddziale przedszkolnym. Dzieci wraz z rodzicami robiły dinozaury. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem i zaangażowaniem. Efekty pracy i kreatywnośc rodzicw można obejrzeć na wystawie w szkole, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem.


Wizyta przedszkolaków w Gminnej Bibliotece

Wiek przedszkolny to doskonały czas na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Nasze przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego  zostały więc zaproszone do Gminnej Biblioteki. Pani bibliotekarka serdecznie przywitała najmłodszych i zaprosiła do zwiedzania. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się regałom pełnych kolorowych książek, a szczególnie książeczkom dla dzieci. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty, a jak na miejsce, w którym się znajdowały przystało - były to piękne kolorowe książeczki. Książeczki ufundowane zostały w ramach projektu "Z książką na start" Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Wycieczka do Hyżnego

Dnia 23 września dopisywała piękna pogoda. Klasa V z wychowawczynią Panią Barbarą Starzak oraz z Mamą Panią Lucyną Pałac wybrała się na piesza wycieczkę do Hyżnego. Zwiedzili Kościół Parafialny, gdzie podziwiali z bliska Cudowny Obraz Matki Bożej Hyżneńskiej, zabytkową chrzcielnicę z XVI w, organy oraz barokowy wystrój kościoła. Następnie udali się pod pomnik Grunwaldu, który ufundowali przodkowie w 500 rocznicę zwycięstwa nad Krzyżakami. Natomiast w budynku dworku obejrzeli wystawę obrazów profesora Waldemara Świerzego „Nowy poczet władców Polski”. Dokonali także porównania wizerunków władców z dziełami Jana Matejki. Wszystkim najbardziej podobał się portret królowej Jadwigi  Andegaweńskiej, która mając niespełna 10 lat została naszą władczynią.

Spotkanie z rodzicami

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców do licznego udziału w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w czwartek 26 września o godzinie 17.00. Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym, po czym odbędą się spotkania klasowe z wychowawcami.

Ubezpieczenie NNW

Szanowni Rodzice!

Ze względu na brak możliwości prawnych zawarcia przez Dyrektora Szkoły, jak również przez Radę Rodziców, umowy ubezpieczenia NNW Państwa Dzieci na rok szkolny 2019/2020 przedstawiam propozycję ubezpieczenia w firmie Compensa, do którego link znajduje się poniżej.

http://nnwszkolne.compensa.pl/#NNWInsurance/StartScreen?guid=6dc09a01-25db-48e2-98f4-655cab74d279

Witaj szkoło!

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020. Wszyscy przybyli do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy… Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.00, Mszą Świętą w kościele parafialnym w Dylągówce. O godzinie 9.00, apel w sali gimnastycznej rozpoczął opiekun Samorządu Szkolnego Pan Andrzej Sroka. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn szkoły. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Pani Barbara Pietryka , która serdecznie powitała wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne i pracowników administracji. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez Panią Bożenę Moskwę i klasę IV, w której znaczna część poświęcona została 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po części artystycznej odbyło się przyjecie do braci uczniowskiej pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym uroczyste ślubowanie złożyło 10 uczniów. Następnie Pani Dyrektor przedstawiła przydział nauczycieli i wychowawców do klas i życzyła wszystkim w nowym rok szkolnym jak najlepszych wyników w nauce, wytrwałości i sukcesów. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

 

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 
Rzeszów
pozostało do końca wakacji
Dzisiaj jest
Sobota
14 grudnia 2019
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Izydor, Naum, Pompejusz, Sławobor, Spirydion
Do końca roku zostało
18 dni

RODO

IOD w szkole: Katarzyna Jakubiec

email: inspektor@cbi24.pl

Licznik odwiedzin

Odsłon : 140773

Bezpieczna szkoła +

Sponsor

GIODO DZIECIOM

Uczestniczymy w X edycji Programu

Czytamy dzieciom


© 2010 Szkoła Podstawowa w Dylągówce Wszelkie prawa zastzreżone