Szkoła Podstawowa im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Dylągówce

...istotą jawny kod

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start English Make Friends

English Make Friends

Email Drukuj PDF

English Make Friends

Z przyjemnością informujemy, że w naszej szkole od września 2020 r. rozpoczęliśmy realizację projektu small grants "English Make Friends" w ramach ścieżki English Teaching Activities w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING. Uczestnikami projektu są uczniowie klasy III i IV.  Projekt realizowany będzie do końca czerwca 2021 roku. Tematyka projektu i jego działania nakierowane są na promocję i rozwój języka angielskiego. Uczniowie w ramach dodatkowych zajęć, w wymiarze 1 godziny tygodniowo, bez tradycyjnych książek, zeszytów i oceniania będą w swoich działaniach dążyć do używania języka w celu zawierania nowych przyjaźni i znajomości. Projekt zakłada,  że uczestnicy - zostaną członkami English Club. W ramach systematycznych zajęć w klubie uczniowie będą najpierw wzbogacać swoje słownictwo, tworzyć prezentacje, prowadzić wirtualne tablice, wirtualne książeczki, kartki okolicznościowe, przygotowywać przedstawienia, by  w ten sposób otwierać się na komunikowanie w języku angielskim. Autorem i koordynatorem projektu jest pani Halina Bogdan.

Prezentacja zadań projektowych

 

1. Let's get to know ... kliknij prezentujemy się na Padlecie


2. LOOK - pictionary konkurs

Na rozpoczęcie projektu zorganizowany został konkurs plastyczno  - językowy dla uczestników zajęć. Polegał on na wizualnym przedstawieniu wybranego przez siebie słowa w języku angielskim. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zachwyca kreatywnością starannością autorów. Wszystkie prace są kolorowe i zabawne. Bardzo trudno było wybrać komisji konkursowej te najładniejsze i najstaranniej wykonane. Postanowiono wszystkim uczestnikom przyznać nagrody. Dziękujemy!

3. The Enormous Turnip - play

Niestety z powodu epidemi koronawirusa i przejścia na nauczanie zdalne nie udało nam sie sfinalizować realizację tego zadania, czyli zaprezentować przedstawienie dzieciom z przedszkola. Mamy już rozdysponowane role, przygotowane pacynki i scenografię. Po powrocie uczniów do szkoły uczniów wrócimy do przedstawienia i wystawimy naszą sztukę przedszkolakom.

4. Spotkanie online, czyli small talk po angielsku

W ramach naszego projektu "English Make Friends" w listopadzie br. zorganizowaliśmy spotkanie online, które było doskonała okazją do sprawdzenia naszych kompetencji komunikacyjnych w obcym języku. Z uwagi na sytuację epidemiczną oraz zdalne nauczanie nasze spotkanie online odbyło sie z Zuzią - 8 letnią dziewczynką, która urodziła sie w Wielkiej Brytani, chodziła tam do szkoły, doskonale mówi po angielsku, a w obecnym roku szkolnym przeprowadziła się wraz z rodzicami do Polski i jest uczennicą 2 klasy naszej szkoły. Do tego spotkania solidnie przygotowywaliśmy się. Najpierw poprosiliśmy o zgodę na rozmowę Zuzię i jej rodziców. Potem ustaliliśmy o co możemy zapytać dziewczynkę. Uczyliśmy sie nowych zwrotów i słowek potrzebnych do konwersacji, uczyliśmy się jak tworzyć pytania. Zadanie okazało się nielada wyzwaniem, ale poradziliśmy sobie świetnie. Jestem dumna ze swoich uczniów. Ponizej krótka relacja ze spotkania.

 

5. Christmas cards everywhere!

W atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy 3 i 4 zrealizowali kolejne zadanie z projektu "English make friends" pt. „Christmas Cards” w ramach, którego powstały piękne kartki świąteczne online wraz z życzeniami po angielsku. Do realizacji tego zadania z powodu zdalnej pracy, wykorzystaliśmy narzędzie online www.canva.com. Dzieci rozwijały w sobie pasję kreatywności oraz wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Uczniowie wykonali swoje kartki z wykorzystaniem gotowych online elementów, dodawały życzenia oraz muzykę. Jedno jest pewne – nasi uczniowie potrafią już napisać życzenia świąteczne w języku angielskim i mogą wysłać je do swoich zagranicznych kolegów czy też koleżanek. Wszystkie kartki prezentujemy na Padlecie

 

 

 


 

Kronika szkolna

Ubezpieczenie NNW

 Link do ubezpieczenia NNW 
dla dzieci i młodzieży
 rok szkolny 2020/21

https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/nnwmajatek/link?rauNbr=11599856/P&polNbr=381914

Sprawdź! Zakres ubezpieczenia - oferta

Nasza szkoła

and2.jpg

DodoTok

Dwujęzyczność dla małych i dużych

Infolinia 800 080 222

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Uczestniczymy w XII edycji programu

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Uczestniczymy w programie "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Mleko i owoce w szkole

Uczestniczymy w kolejnej edycji „Programu dla szkół”. więcej


pozostało do wakacji
Dzisiaj jest
Niedziela
24 stycznia 2021
Imieniny obchodzą
Chwalibóg, Felicja, Mirogniew, Rafał, Rafaela, Tymoteusz
Do końca roku zostało
342 dni

Microsoft Teams

RODO

IODO w szkole: Kamil Kędzierski

email: iod@hyzne.pl

Licznik odwiedzin

Odsłon : 205904

English Teaching

Realizujemy Projekt

ENGLISH MAKE FRIENDS

w ramach Programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności

ENGLISH TEACHING

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Bezpieczna szkoła +

Sponsor

UODO DZIECIOM

Uczestniczymy w XI edycji Programu

Uniwersytet Dzieci

Czytamy dzieciom


© 2010 Szkoła Podstawowa w Dylągówce Wszelkie prawa zastzreżone